Witaj niezalogowany | zaloguj się | załóż darmowe konto

Jak zrobić zdjęcia z wakacji – tu byłem

Od wielu lat oglądam fotoksiążki i kalendarze zamawiane przez naszych klientów i zawsze dochodzę do jednego wniosku. Najważniejsze są zdjęcia. Kto ma piękne zdjęcia ten otrzymuje piękne wydruki.

Tylko jak zrobić piękne zdjęcia? Jest to temat rzeka, o którym można by było pisać w nieskończoność. Jeśli ktoś chce poprawić swoje umiejętności fotograficzne a jednocześnie dobrze się bawić zachęcam do zapisania się na jeden z licznych kursów. Np. w Amatorskiej Akademii Fotografii. Tutaj przedstawię tylko kilka uwag i rad z własnego skromnego doświadczenia.

Tu byłem

To typowa przypadłość zdjęć z wakacji. Musimy koniecznie udokumentować, że zaliczyliśmy kolejny zabytek. My jesteśmy pokazani w dość mało ciekawej pozycji a zabytek słabo widać.

Postanowiłem sprowadzić takie zdjęcie trochę do absurdu i kazałem dzieciom po prostu stanąć na baczność.

Dzieciaki oczywiście uznały, że to świetna zabawa i nie mogły powstrzymać wesołości. Zdjęcie mimo dziwnej pozy tylko na tym zyskało. To jest właśnie cała tajemnica takich fotografii. Trzeba się bawić tak aby osoby na zdjęciach były roześmiane. Wtedy będziemy mieć zdjęcia jak z reklamy.

W podskokach

Poniżej kolejny przykład podpatrzony na kursach AFA. Ustawiamy aparat w tryb robienia zdjęć seryjnych i każemy osobom, które mają być fotografowane skakać do góry. Potem wybieramy najlepsze ujęcie.

Mam mnóstwo takich zdjęć i zawsze wyglądają one świetnie.

 

Na supermena

Śmiesznych pozycji jest bardzo wiele. Oto wymyślona przez moją córkę pozycja „na supermena”.

W zabawie

To wydaje się oczywiste ale często o tym zapominamy. Najlepsza okazja do dobrych zdjęć jest wtedy gdy wszyscy się dobrze bawią. Aparat zawsze dobrze jest mieć w pogotowiu.

Z rekwizytem

W trakcie wakacyjnych wycieczek zdarza się wiele okazji do ciekawych ujęć. Wykorzystujmy napotkane rekwizyty.

Na dziś wystarczy. Zapraszam do dodawania własnych opinii w komentarzach a jutro mam nadzieję druga część.

INFORMACJE

Gwarancja jakości
Regulamin
Polityka prywatności

Zawsze i chętnie udzielimy Ci pomocy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie krępuj się wysłać maila lub zadzwonić.

info@alboom.pl

telefon: 501 270 409

ALBOOM.PL

Copyright ©2009-2022 Alboom Sp. z o.o..