Witaj niezalogowany | zaloguj się | załóż darmowe konto
Jesteś tu: ALBOOM » Blog, Szkoła fotografii »

Jak robić zdjęcia z wakacji – kolory – woda

Jak robić zdjęcia z wakacji – kolory – woda

Częstym tematem naszym zdjęć jest woda. Bywamy nad rzeką, nad morzem, nad jeziorem czy po prostu na basenie i robimy tam zdjęcia.

Woda i zdarzenia nad wodą są istotnym elementem naszych wakacyjnych przygód. Jednak tutaj chciałem się skupić na aspektach kolorystycznych wody. Wszyscy znamy piękne widoczki z błękitmy lub turkusowym morzem. Zróbmy sami takie zdjęcia.

Niestety w Polsce trudno o niezwykłego koloru taflę wody. Przynajmniej mi się nie udało takich zdjęć zrobić.

Na Mazurach czy nad Bałtykiem musimy się raczej skupić na wodzie jako części pięknego krajobrazu.

Jednak nie zawsze. Powyżej zdjęcie kaczek pływających po krystalicznie przejrzystej rzeczce. Takie zdjęcie nie jest jednak bajecznie kolorowe a przecież o kolory nam chodzi.

Powyżej kolejne zdjęcie gdzie korzystamy z przejrzystości wody i morzemy pokazać to co widać pod powierzchnią. Idźmy dalej tym tropem.

To już zdjęcie morza. Przyznam się, że uwielbiam widok przejrzystej wody morskiej i unoszących się na jej powierzchni łódek i stateczków, jakby wiszących w powietrzu. Nie jest wiele miejsc gdzie można to zobaczyć. Mam kilka takich zdjęć ale to jeszcze nie to więc oczywiście wiele wakacyjnych wycieczek jeszcze przede mną.

Jeśli mowa o przezroczystej, błękitnej wodzie to nie możemy zapomnieć o zdjęciach z basenu.

Woda w basenie jest zawsze błękitna (dbają o to właściciele, umieszczając na dnie niebieskie kafelki). Ja na basenie uwielbiam robić zdjęcia podwodne. Od kilku lat w sprzedaży są aparaty wodoodporne, pozwalające robić zdjęcia pod wodą do 2-3 metrów głębokości. Kupiłem kiedyś taki używany aparat na Allegro. Jako aparat może nie jest wspaniały ale można nim robić zdjęcia takie jak to poniżej.

No i teraz czas na wszystkie kolory morza. Najpierw zdjęcie gdzie jest prawie tylko woda.

Znów prawie sama woda ale z innej perspektywy i w innym kolorze.

Teraz bardziej wzburzone morze a przez to trochę bardziej zielonkawy kolor.

Dlaczego poświęciłem cały odcinek wodzie? Ponieważ cudowny kolor morza potrafi nadać niesamowity klimat naszemu zdjęciu a o to przecież chodzi.

Jeśli mówimy o kolorach i wodzie to nie możemy zapomnieć o pianie. Wzburzonych falach i rwących górskich rzekach.

Pamiętajcie aby zawsze rozglądać się i szukać niesamowitych kolorów do swoich zdjęć. Jeśli zobaczycie niesamowite niebieskie morze, rzućcie wszystko i zacznijcie fotografować a przywieziecie z wakacji zdjęcia takie jak to poniżej.

Na dziś to tyle. W kolejnym odcinku opowiem o zieleni czyli drzewach, krzewach i trawie na zdjęciach.

 

Dyskusja

 1. Eryk pisze:

  Piękne zdjęcia.

  Niestety — wrażenie zepsute kompletnym nieuctwem autora i jego „przecinkowstrętem”.

  Nawet przeciętnie rozgarnięty szóstoklasista nie narobiłby tylu błędów interpunkcyjnych, co autor. (Nie liczyłem, ale w KAŻDYM zdaniu brakuje po 1-2 przecinki! (w jednym — aż czterech!)

  Brawo!

  Ciekawi mnie tylko, czy jest to analfabetyzm „wrodzony,” czy wtórny…

  A przecież są słowniki i poradniki, także online.

  Pozdrawiam
  i sugeruję powrót do szkółki…

  E.

 2. Michał Pakier pisze:

  Dziękuję za uwagi. Ostatnio rozmawiałem z jedną panią, która uczy polskiego w szkole. Rozmawialiśmy na temat wpływu internetu na zainteresowanie nauką polskiego. Skoro w internecie komunikujemy się z ludźmi w formie pisanej to nagle bardzo ważne staje się, czy umiemy pisać poprawnie po polsku. Sam jestem ciekaw jak to się będzie rozwijąć. We wszystkich serwisach pojawiają się uwagi do poprawności językowej. Czekam tylko aż ktoś to zauważy i np. wyda jakiś podręcznik języka polskiego dla dorosłych. Nie do szkoły ale oferujący konkretne porady dla osób, które muszą dużo pisać bo po prostu takie są czasy. Ja bym taki podręcznik kupił.

  Błędy oczywiście zaraz poprawimy. Najważniejsze, że zdjęcia są ładne bo ich poprawić się nie da.

Dodaj komentarz!

INFORMACJE

Gwarancja jakości
Regulamin
Polityka prywatności

Zawsze i chętnie udzielimy Ci pomocy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie krępuj się wysłać maila lub zadzwonić.

info@alboom.pl

telefon: 501 270 409

ALBOOM.PL

Copyright ©2009-2020 Alboom Sp. z o.o..

Facebook