Witaj niezalogowany | zaloguj się | załóż darmowe konto

Jak robić zdjęcia z wakacji – kolory – woda

Częstym tematem naszym zdjęć jest woda. Bywamy nad rzeką, nad morzem, nad jeziorem czy po prostu na basenie i robimy tam zdjęcia.

Woda i zdarzenia nad wodą są istotnym elementem naszych wakacyjnych przygód. Jednak tutaj chciałem się skupić na aspektach kolorystycznych wody. Wszyscy znamy piękne widoczki z błękitmy lub turkusowym morzem. Zróbmy sami takie zdjęcia.

Niestety w Polsce trudno o niezwykłego koloru taflę wody. Przynajmniej mi się nie udało takich zdjęć zrobić.

Na Mazurach czy nad Bałtykiem musimy się raczej skupić na wodzie jako części pięknego krajobrazu.

Jednak nie zawsze. Powyżej zdjęcie kaczek pływających po krystalicznie przejrzystej rzeczce. Takie zdjęcie nie jest jednak bajecznie kolorowe a przecież o kolory nam chodzi.

Powyżej kolejne zdjęcie gdzie korzystamy z przejrzystości wody i morzemy pokazać to co widać pod powierzchnią. Idźmy dalej tym tropem.

To już zdjęcie morza. Przyznam się, że uwielbiam widok przejrzystej wody morskiej i unoszących się na jej powierzchni łódek i stateczków, jakby wiszących w powietrzu. Nie jest wiele miejsc gdzie można to zobaczyć. Mam kilka takich zdjęć ale to jeszcze nie to więc oczywiście wiele wakacyjnych wycieczek jeszcze przede mną.

Jeśli mowa o przezroczystej, błękitnej wodzie to nie możemy zapomnieć o zdjęciach z basenu.

Woda w basenie jest zawsze błękitna (dbają o to właściciele, umieszczając na dnie niebieskie kafelki). Ja na basenie uwielbiam robić zdjęcia podwodne. Od kilku lat w sprzedaży są aparaty wodoodporne, pozwalające robić zdjęcia pod wodą do 2-3 metrów głębokości. Kupiłem kiedyś taki używany aparat na Allegro. Jako aparat może nie jest wspaniały ale można nim robić zdjęcia takie jak to poniżej.

No i teraz czas na wszystkie kolory morza. Najpierw zdjęcie gdzie jest prawie tylko woda.

Znów prawie sama woda ale z innej perspektywy i w innym kolorze.

Teraz bardziej wzburzone morze a przez to trochę bardziej zielonkawy kolor.

Dlaczego poświęciłem cały odcinek wodzie? Ponieważ cudowny kolor morza potrafi nadać niesamowity klimat naszemu zdjęciu a o to przecież chodzi.

Jeśli mówimy o kolorach i wodzie to nie możemy zapomnieć o pianie. Wzburzonych falach i rwących górskich rzekach.

Pamiętajcie aby zawsze rozglądać się i szukać niesamowitych kolorów do swoich zdjęć. Jeśli zobaczycie niesamowite niebieskie morze, rzućcie wszystko i zacznijcie fotografować a przywieziecie z wakacji zdjęcia takie jak to poniżej.

Na dziś to tyle. W kolejnym odcinku opowiem o zieleni czyli drzewach, krzewach i trawie na zdjęciach.

 

INFORMACJE

Gwarancja jakości
Regulamin
Polityka prywatności

Zawsze i chętnie udzielimy Ci pomocy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie krępuj się wysłać maila lub zadzwonić.

info@alboom.pl

telefon: 501 270 409

ALBOOM.PL

Copyright ©2009-2024 Alboom Sp. z o.o..