Witaj niezalogowany | zaloguj się | załóż darmowe konto

Jak zamówić fotokalendarz w 5 minut

„Chcę zamówić kalendarz ale nie wiem jak się za to zabrać”. To pytanie, które co jakiś czas dostajemy od klientów. Poniżej krótki poradnik. Starałem się aby poradnik był tak prosty jak proste jest samo zamawianie kalendarzy.

Na początku rejestracja

Pierwszy krok to rejestracja w serwisie. Aby to zrobić trzeba kliknąć link „załóż darmowe konto” na górze strony.

Zalóż darmowe konto w alboom

Aby się zarejestrować wystarczy podać imię i nazwisko, swój numer telefonu, swój email oraz wymyślić jakieś hasło. Po zarejestrowaniu możemy się zalogować (bo przecież chcemy złożyć zamówienie).

Wybieramy rodzaj kalendarza

Wszystkie kalendarze wymienione są tutaj. Jest to to samo miejsce, do którego trafimy klikając w menu KALENDARZE.

Rozpoczynamy edycję fotokalendarza w alboom

Zobaczymy tu wymienione wszystkie rodzaje kalendarzy wraz z ich podstawowymi cechami oraz cenami. Przy każdym kalendarzu możemy kliknąć „Dowiedz się więcej…” aby poznać szczegóły, zobaczyć dostępne wersje kolorystyczne itd. Jeśli chcemy zacząć edycję wybranego fotokalendarza klikamy duży guzik [Edytuj].

Edytor fotokalendarzy czyli słynne 5 kroków

Edytor to miejsce gdzie wgrywamy zdjęcia, ustawiamy własne święta, wybieramy wersję kolorystyczną i zatwierdzamy do druku.

Edytor fotokalendarzy - krok1 dodaj zdjęcia

W kroku pierwszym dodajemy zdjęcia. Klikamy w kolorowy guzik. Otworzy się okienko gdzie będzie można wybrać zdjęcia do wysłania. Następnie możemy obserwować jak zdjęcia się przesyłają (będzie podana informacja ile już się przesłało i kiedy prześlą się wszystkie). Nie należy zamykać okienka przed przesłaniem wszystkich zdjęć (zamknie się samo).

Edytor fotokalendarzy krok2 przyporządkuj zdjęcia do miesięcy

Po wgraniu zdjęć czas na krok 2 edytora, w którym możemy przyporządkować zdjęcia do miesięcy kalendarza. W kroku 2 zobaczymy wszystkie zdjęcia. Pod każdym zdjęciem jest lista gdzie możemy wybrać, w którym miesiącu ma być dane zdjęcie. Pod listą jest nazwa miesiąca już wybranego.

Edytor fotokalendarzy krok3 wersja kolorystyczna

Teraz czas na krok 3 czyli wybór wersji kolorystycznej. Trzeba kliknąć w guzik „Wersja kolorystyczna” aby otworzyć okienko wyboru.

Edytor fotokalendarzy krok3 wersja kolorystyczna wybór

W okienku po lewej widzimy listę dostępnych projektów. Jeśli klikniemy w wybrany projekt, po prawej zobaczymy podgląd. Zatwierdzamy wybraną wersję oczywiście guzikiem [Wybierz].

Edytor fotokalendarzy krok4 własne święta

Czas na krok 4. Tutaj mamy przegląd kalendarza z kolejnymi miesiącami i miniaturkami wybranych zdjęć. Przy każdym miesiącu możemy dodać własne święta (wybieramy datę i wpisujemy tekst). Dodać możemy tyle świąt ile jest dni. Jednak trzeba pamiętać, że w niektórych wersjach kolorystycznych liczba własnych świąt jest ograniczona. Dlatego trzeba sprawdzić na podglądzie jak one wyglądają.

Edytor fotokalendarzy krok5 zatwierdzenie zamówienia

Teraz kalendarz jest prawie gotów. W kroku 5 wybieramy sposób wysyłki (ew. podajemy adres) i ilość sztuk. O jednej rzeczy nie możemy jednak zapomnieć. Powinniśmy ściągnąć podgląd (fioletowy prostokątny guzik) i zobaczyć jak kalendarz wygląda i czy wszystko jest tak jak chcemy. To jest bardzo ważne. Jeśli coś się nie zgadza możemy się cofnąć, poprawić własne święta, zmienić wersję kolorystyczną kalendarza lub nawet podmienić kilka zdjęć (wgrywamy nowe w kroku 1). Robimy tak aż już jesteśmy zadowoleni z uzyskanego efektu (co sprawdzamy na podglądzie).

Jeśli chcemy przerwać edycję naciskamy guzik [Zapisz na potem]. Do edycji będzie można wrócić w późniejszym terminie (żadne z naszych ustawień nie zginie).

Jeśli kalendarz na podglądzie nam się podoba naciskamy duży fioletowy guzik ze strzałką [Zamawiam i zatwierdzam do druku]. W tym momencie kalendarz jest zamówiony. Pozostaje nam zapłacić i czekać na dostawę. Szczegóły dostaniemy w mailu a dodatkowo są dostępne na naszej liście zamówień (klikamy „zobacz swoje zamówienia” na górze strony).

To już wszystko co najważniejsze. Jest jeszcze kilka sztuczek dla zaawansowanych ale o nich może napiszemy następnym razem.

 

 

 

 

INFORMACJE

Gwarancja jakości
Regulamin
Polityka prywatności

Zawsze i chętnie udzielimy Ci pomocy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie krępuj się wysłać maila lub zadzwonić.

info@alboom.pl

telefon: 501 270 409

ALBOOM.PL

Copyright ©2009-2022 Alboom Sp. z o.o..