Witaj niezalogowany | zaloguj się | załóż darmowe konto

Jak zamówić zeszyt szkolny z własnym zdjęciem w 5 minut

„Chcę zaprojektować i zamówić własny zeszyt szkolny ale nie wiem jak się za to zabrać”. Czasem takie pytanie dostajemy od klientów. Składanie zamówień jest bardzo proste i wszyscy sobie radzą. Jeśli przeczytacie poniższą instrukcję sami się przekonacie, że to bardzo łatwe.

Na początku rejestracja

Pierwsza rzecz, którą trzeba zrobić to rejestracja w serwisie. Trzeba kliknąć link „załóż darmowe konto” na górze strony.

Jak zrobić zeszyt szkolny w Alboom.pl

Rejestracja jest darmowa. Wystarczy podać imię i nazwisko, swój email oraz wymyślić jakieś hasło. Po zarejestrowaniu możemy się zalogować (bo przecież chcemy złożyć zamówienie).

Wchodzimy do edytora

Wszystkie informacje o zeszytach szkolnych z własną okładką podane są tutaj. Jest to to samo miejsce, do którego trafimy wybierając ZESZYTY SZKOLNE w menu. Tam też można rozpocząć edycję zeszytu, klikając guzik [Edytuj]. Może też wejść do edytora klikając ten guzik tu poniżej.

Edytor zeszytów czyli słynne 5 kroków

Edytor to miejsce gdzie wgrywamy zdjęcia, ustawiamy tytuł i podpis na okładce, wybieramy liczbę kartek, wersję kolorystyczną i zatwierdzamy do druku.

Jak zrobić zeszyt szkolny w Alboom.pl

W kroku pierwszym dodajemy zdjęcia. Klikamy w kolorowy guzik. Otworzy się okienko gdzie będzie można wybrać zdjęcia do wysłania z naszego komputera. Następnie możemy obserwować jak zdjęcia się przesyłają (będzie podana informacja ile już się przesłało i kiedy prześlą się wszystkie). Nie należy zamykać okienka przed przesłaniem wszystkich zdjęć (zamknie się samo). Jest też możliwość dodania zdjęć bezpośrednio z naszego konta w instagram. Aby to zrobić klikamy w guzik z ikonką instagram. Do zeszytu szkolnego potrzebne nam będzie jedno zdjęcie na przednią okładkę i jeśli chcemy jedno na tylną.

Jak zrobić zeszyt szkolny w Alboom.pl

Po wgraniu zdjęć przechodzimy do kroku 2. Zobaczymy miniaturki wszystkich wgranych zdjęć. Pod każdym zdjęciem jest rozwijana lista gdzie wybieramy czy zdjęcie ma być z przodu czy z tyłu okładki. Jeszcze poniżej jest informacja gdzie dane zdjęcie jest już przyporządkowane. Nad zdjęciami są ikonki, dzięki, którym możemy zdjęcie obrócić lub skasować.

Jak zrobić zeszyt szkolny w Alboom.pl

W kroku 3 ustalamy jaki zeszyt chcemy zamówić i jak ma on wyglądać. Najpierw wybieramy rodzaj zeszytu czyli jego wielkość i liczbę kartek. Potem ustalamy czy ma to być zeszyt w kratkę czy w linię (przy zeszytach 16 i 32 kartkowych można wybrać zeszyt w 3 linie). Jeśli chcemy wybrać jak ma wyglądać okładka zeszytu klikamy guzik [Wersja kolorystyczna]. Otworzy się okienko wyboru.

Jak zrobić zeszyt szkolny w Alboom.pl

W okienku po lewej widzimy listę dostępnych projektów. Jeśli klikniemy w wybrany projekt, po prawej zobaczymy podgląd. Zatwierdzamy wybraną wersję oczywiście guzikiem [Wybierz]. Lista projektów okładek jest dużo dłuższa niż to widać. Można ją przewijać niebieskimi strzałkami. Projekty okładek dzielą się na 3 grupy. Najpierw są projekty z gotowymi tłami gdzie na środku umieszczane jest nasze zdjęcie a pod spodem podpis. Są dwa projekty ze zdjęciami na całą stronę. Wtedy nie ma żadnego tła. Zdjęcie, które wgramy zajmuje całą okładkę zeszytu a podpis jest w ramce na dole. Są też projekty zeszytu wyglądająca jak okładka czasopisma.

Jak zrobić zeszyt szkolny w Alboom.pl

Czas na krok 4. Tutaj mamy przegląd zeszytu. Widzimy jakie zdjęcie wybraliśmy na przód okładki i jakie na tył. Tutaj też możemy podać teksty do umieszczenia na okładkę: imię i nazwisko, nazwę klasy itd. Jeśli nie wpiszemy żadnego tekstu to napisy na okładce się nie pojawią. Jest to ważne jeśli chcemy aby nasze zdjęcie zajęło całą stronę i aby nie było żadnych napisów ani ramek. Warto też pamiętać, że zeszyty z większą liczbą kartek (60, 80 itd.) mają szeroki grzbiet. Na tym grzbiecie będzie wydrukowany tytuł i podtytuł zeszytu (czyli zwykle imię i nazwisko oraz klasa).

Jak zrobić zeszyt szkolny w Alboom.pl

Teraz zeszyt jest prawie gotów. W kroku 5 wybieramy sposób wysyłki (ew. podajemy adres) i ilość sztuk. O jednej rzeczy nie możemy jednak zapomnieć. Powinniśmy ściągnąć podgląd (fioletowy prostokątny guzik) i zobaczyć jak nasz zeszyt wygląda i czy wszystko jest tak jak chcemy. To jest bardzo ważne. Jeśli coś się nie zgadza możemy się cofnąć, poprawić napisy, zmienić wersję kolorystyczną okładki lub nawet podmienić jedno ze zdjęć zdjęć (wgrywamy nowe w kroku 1). Robimy tak aż już jesteśmy zadowoleni z uzyskanego efektu (co sprawdzamy na podglądzie).

Jeśli chcemy przerwać edycję naciskamy guzik [Zapisz na potem]. Do edycji będzie można wrócić w późniejszym terminie (żadne z naszych ustawień nie zginie).

Jeśli zeszyt na podglądzie nam się podoba naciskamy duży fioletowy guzik ze strzałką [Zamawiam i zatwierdzam do druku]. W tym momencie zeszyt szkolny jest zamówiony. Pozostaje nam zapłacić i czekać na dostawę. Szczegóły dostaniemy w mailu a dodatkowo są dostępne na naszej liście zamówień (klikamy „zobacz swoje zamówienia” na górze strony).

Jeśli chcemy zamówić kolejny zeszyt, zaczynamy całą procedurę od nowa. Jeśli dla wszystkich zeszytów wybierzemy tę samą formę wysyłki to zostaną one wysłane w jednej paczce (za którą zapłacimy tylko jeden raz).

To już wszystko co najważniejsze. Jest jeszcze kilka sztuczek dla zaawansowanych ale o nich może napiszemy następnym razem.

Tymczasem zapraszamy do zamówienia pierwszego zeszytu.

 

 

 

 

INFORMACJE

Gwarancja jakości
Regulamin
Polityka prywatności

Zawsze i chętnie udzielimy Ci pomocy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie krępuj się wysłać maila lub zadzwonić.

info@alboom.pl

telefon: 501 270 409

ALBOOM.PL

Copyright ©2009-2022 Alboom Sp. z o.o..