Witaj niezalogowany | zaloguj się | załóż darmowe konto

Inteligentne aplikacje do obróbki zdjęć

Mamy rok 2016 i nie ma się co oszukiwać ale coraz mniej używamy aparatów fotograficznych a zdjęcia robimy telefonami. Nie ma w tym nic złego. W końcu to człowiek robi zdjęcie a nie aparat. Technologia poszła do przodu i wiele smartfonów robi lepsze zdjęcia niż aparaty fotograficzne sprzed kilku lat (szczególnie te tańsze).

Smartfony potrafią nie tylko robić zdjęcia. Dają nam do dyspozycji dziesiątki i setki aplikacji do ich obróbki i nakładania różnego rodzaju filtrów. Jedną z takich najnowszych aplikacji jest Prisma. Prisma nie używa zwykłych filtrów. Nasze zdjęcie przesyłane jest gdzieś na serwer gdzie analizuje je komputer wykorzystujący sztuczną inteligencję. Komputer ten jest nauczony malowania w różnych stylach artystycznych. Nie nakłada na nasze zdjęcie filtra ale „przemalowuje” je wykorzystując wybrany styl. Zobaczcie poniżej. Po lewej oryginalne zdjęcie a po prawej namalowany obraz.

Intelogentna obróbka zdjęć

Efekty są naprawdę fenomentalne i nieporównywalne do prostych filtrów fotograficznych dostępnych jeszcze niedawno. Zobaczcie sami jak różne wersje kotka ze zdjęcia powyżej udało się uzyskać.

Inteligentne efekty z naszych zdjęć

Zabawa jest naprawdę przednia. Można wybierać nasze zdjęcia i przeglądać jak będą wyglądać „namalowanie” jednym ze stylów.

Inteligentne efekty z naszych zdjęć.

Prisma to jedna z pierwszych aplikacji wykorzystująca sztuczną inteligencję ale na pewno nie ostatnia. Aż strach pomyśleć co będzie w przyszłości. Niektórzy twierdzą, że ludzcy artyści nie będą już potrzebni. Ja nie jestem przekonany. Cały czas poza techniczną perfekcją, którą jak widać może dać nam komputer trzeba mieć jeszcze jakąś historię do opowiedzienia. No ale są jeszcze osoby, które są kreatywne i mają pomysły, nie mają jednak zdolności manualnych. Dla nich może to być jakaś droga. Masz pomysł? Zrób zdjęcie nawet niechlujne a komputer z niego namaluje obraz. Człowiek daje pomysł a komputer umiejętności techniczne aby ten pomysł zamienić w dzieło sztuki. Może to jest przyszłość.

Inteligentne efekty z naszych zdjęć.

Na szczęście nie z każdego zdjęcia wychodzi piękny obraz. Inaczej ludzie nie byliby już potrzebni. Zresztą zainstalujcie sobie Prismę i pobawcie się sami. To naprawdę świetna zabawa, nie tylko na wakacje.

Słoń a sprawa polska

No dobrze zapytacie. Ale co to ma wspólnego z serwisem Alboom i drukowaniem fotoproduktów. Ano ma. Jeśli już coś drukujemy to chcemy aby to było jak najładniejsze. Efekty jakie można uzyskać z programu takiego jak Prisma są naprawdę świetne. Wprawdzie zapisany plik jest dość małej rozdzielczości ale sprawdziliśmy dla was. Drukuję się świetnie, przynajmniej na fotoobrazach. Zobaczcie poniżej zdjęcie 2 fotoobrazów rozmiaru 40 na 40cm. Wyszły lepiej niż dobrze.

Fotoobrazy z inteligentnym efektem.

Jeśli chcecie zrobić komuś niebanalny prezent, ściągnijcie Prizmę i pobawcie się efektami. Potem zamówcie taki fotoobraz. Ja już chyba wiem co w tym roku będzie w prezencie na gwiazdkę. Oczywiście trzeba popracować nad zdjęciami, wymyślić co ma być na naszym obrazie i to sfotografować. Ale potem Prisma przemaluje nam to tak jak najlepszy artysta, który latami ćwiczył rysunek.

 

INFORMACJE

Gwarancja jakości
Regulamin
Polityka prywatności

Zawsze i chętnie udzielimy Ci pomocy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie krępuj się wysłać maila lub zadzwonić.

info@alboom.pl

telefon: 501 270 409

ALBOOM.PL

Copyright ©2009-2022 Alboom Sp. z o.o..