Witaj niezalogowany | zaloguj się | załóż darmowe konto

Fotoksiazka – Jak najprościej złożyć zamówienie

Jaki edytor fotoksiążek jest najlepszy?

Zamawiam fotoksiążki w różnych formach od wielu lat i korzystałem z wielu edytorów różnych firm. Jaka jest największa ich wada? Edytowanie książki trwa strasznie długo. Wydaje się to przecież takie proste. Wgrywamy zdjęcia a potem strona za stroną wybieramy układ i układamy zdjęcia na odpowiednich miejscach. To tylko wygląda tak w teorii. W praktyce nie udało mi się nigdy zaprojektować fotoksiążki szybciej niż w kilka godzin. No tak ale czy zawsze mamy tyle czasu?

Szybka fotoksiazka

W Alboom już od ponad 2 lat posiadamy edytor szybkich fotoksiążek. Pozwala on zaprojektować swoją książkę w bardzo prosty sposób nawet w 10 minut. Do niedawna posiadał jednak istotną wadę. Na jednej stronie można było umieścić tylko jedno zdjęcie. W zeszłym roku pisałem, że staramy się tę wadę usunąć. Tak też się stało.

Jak zamówić szybką fotoksiążkę w 10 minut

Najpierw musimy zdecydować, jakiej wielkości książkę chcemy zamówić. Wejdź na stronę fotoksiążek aby przeczytać więcej o dostępnych opcjach. Lub kliknik w poniżej i wejdź do edytora.

Wielkość Cena Akcja
Fotoksiazka 15 na 10 cm 40 zł Edytuj
Fotoksiazka 21 na 14 cm 50 zł Edytuj
Fotoksiazka 21 na 21 cm 75 zł Edytuj
Fotoksiazka 21 na 25 cm 80 zł Edytuj

Po wejściu do edytora rozpoczynamy edycję książki.

Krok 1 – Wgrywanie zdjęć

Klikamy na guzik, po czym pojawia się okienko w którym możemy wybrać zdjęcia, jakie mają być wgrane do edytora.

 

Dodając pliki możemy ich wybrać dowolnie dużo. Potem naciskamy guzik [Rozpocznij wysyłanie] i pliki zaczynają się wysyłać na serwer.

Krok 2 – Ustaw kolejność zdjęć

W tym kroku możemy ustalić, które zdjęcie ma się znaleźć, na której stronie. To wygląda na trochę roboty ale tylko na pozór. Po wgraniu wszystkich zdjęć są one automatycznie ustawiane na kolejnych stronach chronologicznie (według daty zrobienia zdjęcia). Możemy też wstępnie przygotować zdjęcia, zmieniając im nazwy. Zdjęcie 1.jpg zostanie umieszczone na stronie 1, zdjęcie 2.jpg na stronie 2 itd.

Jak widać powyżej, pod każdym zdjęciem jest informacja, na której stronie się znajdzie (zauważcie, że dwa ostatnie zdjęcia są umieszczone na tej samej stronie 5). Można usunąć zdjęcie z danej strony naciskając czerwony krzyżyk (przy nazwie strony). Aby umieścić zdjęcie na stronie, wybierz nazwę (numer) strony z listy pod zdjęciem.

Krok 3 – Wybór wersji kolorystycznej książki

W kroku 3 wybieramy wersję kolorystyczną książki. Wersja kolorystyczna decyduje o tym, jakie będzie tło, ramki zdjęć, ułożenie zdjęć na stronie.

Unikalną cechą naszego edytora szybkich fotoksiążek jest to, że możesz bardzo szybko sprawdzić jak Twoja fotoksiążka będzie wyglądać w różnych wersjach kolorystycznych. Kliknij [Wybierz projekt]. Wybierz interesującą cię wersję i sprawdź podgląd.

Krok 4 – Dodawianie tekstu

 W kroku 3 możemy dodać podpisy na stronach. Najważnejsze jest jednak dodanie tytułu i autora. Zostanie on wydrukowany na okładce i grzbiecie książki. Zauważmy powyżej, że na stronie 2 i 3 są po 2 zdjęcia. Jeśli chcemy zmienić ich kolejność musimy nacisnąć guzik [Tasuj].

Krok 5 – zatwierdzenie projektu

Doszliśmy już prawie do końca. W kroku 5 kończymy zamawianie fotoksiążki. Naciskając guzik [Pobierz podgląd projektu] możemy ściągnąć plik PDF z naszą książką. W pliku tym będziemy widzieć dokładnie jak fotoksiążka będzie wyglądać po wydrukowaniu i oprawieniu. Jeśli chcemy zatwierdzić projekt książki podajemy sposób wysyłki (pamiętajmy, że niezależnie ile rzeczy kupimy, w Alboom za wysyłkę płaci się tylko raz) i podajemy adres, na który zamówienie ma być wysłane. To już wszystko. Jeśli jesteśmy pewni, że fotoksiazka jest taka jaką sobie wymarzyliśmy, naciskamy duży gozik [ZATWIERDZAM DO DRUKU].

Jeśli nie chcemy jeszcze zatwierdzać do druku możemy nacisnąć guzik [Zapisz na potem]. Nasza fotoksiążka zostanie zapisana i będziemy mogli wrócić do jej edycji.

Co się stanie jak sobie nie poradzę?

Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, czy sobie poradzisz po prostu spróbuj. Jeśli będziesz mieć jakikolwiek problem możesz się z nami skontaktować i poprosić o pomoc. Książka jest edytowana na naszej stronie więc w każdej chwili możemy zajrzeć do Twojego zamówienia i ci pomóc.

Nie czekaj rozpocznij edycję już teraz. Jeśli nie będziesz zadowolony nie musisz książki kupować.

INFORMACJE

Gwarancja jakości
Regulamin
Polityka prywatności

Zawsze i chętnie udzielimy Ci pomocy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie krępuj się wysłać maila lub zadzwonić.

info@alboom.pl

telefon: 501 270 409

ALBOOM.PL

Copyright ©2009-2024 Alboom Sp. z o.o..