Witaj niezalogowany | zaloguj się | załóż darmowe konto

Jak przygotować fotoksiążkę szkolną

Wiele osób pyta nas jak przygotować fotoksiążkę szkolną. Nie jest to takie banalne pytanie. O ile samo tworzenie książki w edytorze jest łatwe to już zdecydowanie co powinno być na której stronie nie jest takie oczywiste. Poniżej przedstawiamy więc dwa najpopularniejsze i najłatwiejsze do wykorzystania pomysły.

Fotoksiążka – reportaż z życia klasy

W takiej książce umieszczamy zdjęcia z różnych wydarzeń klasowych: wycieczek, przedstawień, itd. Na kolejnych stronach chronologicznie prezentujemy kolejne zdarzenia i ilustrujemy je posiadanymi zdjęciami.

Pomysły na fotoksiążkę szkolną z Alboom.pl

Pomysły na fotoksiążkę szkolną z Alboom.pl

Na końcu naszej książki reportażu warto umieścić listę dzieci tak aby po latach można było sobie przypomnieć wszystkich kolegów.

Pomysły na fotoksiążkę szkolną z Alboom.pl

Fotoksiążka – prezentacja uczniów

Drugi najpopularniejszy rodzaj książki to prezentacja uczniów. Dla każdego ucznia przeznaczamy od jednej do kilku stron i prezentujemy na nich zdjęcia z danym uczniem. Na początku oczywiście warto umieścić duże, wytłuszczone imię i nazwisko dziecka. Możemy też napisać kilka słów. Ciekawie na przykład wychodzi gdy każdy uczeń napisze dwa trzy zdania o tym jak wspomina szkołę i swoją klasę.

Pomysły na fotoksiążkę szkolną z Alboom.pl

Fotoksiążka – kim będę

Ciekawym pomysłem jest poprosić uczniów aby na karteczkach napisali kim będą w przyszłości. Potem można takie karteczki zeskanować (lub zrobić zdjęcia telefonem) i wstawić do książki. Będą świetną pamiątką na przyszłość.

Fotoksiążka – Nasza Pani

Pomysł podobny do poprzedniego. Poprośmy dzieci aby napisały na kartkach życzenia dla swojej Pani. Potem takie zeskanowane życzenia wstawiamy do fotoksiążki. Gwarantujemy, że u każdej nauczycielki wywołają łzy wzruszenia.

Co wybrać?

Wybór rodzaju książki jest zwykle prosty. Jeśli nie mamy zbyt dużo zdjęć reportażowych to przygotowujemy książkę prezentującą poszczególnych uczniów. Jeśli zaś mamy dużo zdjęć z życia klasy to robimy reportaż.  Jeśli mamy zdjęcia i takie i takie to połowę książki możemy zrobić w formie reportażu a drugą połowę jako prezentację wszystkich uczniów.

Fotoksiążka szkolna w Alboom.pl

W Alboom.pl przygotowaliśmy specjalny projekt fotoksiążki. Zawiera on układy stron dla przygotowania reportażu oraz dla prezentacji poszczególnych uczniów i całych klas. Więcej przeczytacie o nim tutaj.

Jeśli chcecie już teraz zacząć edycję fotoksiążki szkolnej to można to zrobić klikając poniżej.

Fotoksiążka premium 21 na 26 cm - FOTOKSIĄŻKA SZKOLNA

FOTOKSIĄŻKA SZKOLNA

Rozpocznij edycję

Fotoksiążka premium 21 na 26 cm
Cena: 80 zł (40 stron), każde dodatkowe 40 stron: 30 zł

Kliknij aby ocenić ten wpis:

[Głosów: 0 Ocena: 0]

 

INFORMACJE

Gwarancja jakości
Regulamin
Polityka prywatności

Zawsze i chętnie udzielimy Ci pomocy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie krępuj się wysłać maila lub zadzwonić.

info@alboom.pl

telefon: 501 270 409

ALBOOM.PL

Copyright ©2009-2022 Alboom Sp. z o.o..