Witaj niezalogowany | zaloguj się | załóż darmowe konto
Jesteś tu: ALBOOM » Blog, Drukarnia wzorowych uczniów, Fotoksiążki »

Jak przygotować fotoksiążkę szkolną

Jak przygotować fotoksiążkę szkolną

Wiele osób pyta nas jak przygotować fotoksiążkę szkolną. Nie jest to takie banalne pytanie. O ile samo tworzenie książki w edytorze jest łatwe to już zdecydowanie co powinno być na której stronie nie jest takie oczywiste. Poniżej przedstawiamy więc dwa najpopularniejsze i najłatwiejsze do wykorzystania pomysły.

Fotoksiążka – reportaż z życia klasy

W takiej książce umieszczamy zdjęcia z różnych wydarzeń klasowych: wycieczek, przedstawień, itd. Na kolejnych stronach chronologicznie prezentujemy kolejne zdarzenia i ilustrujemy je posiadanymi zdjęciami.

Pomysły na fotoksiążkę szkolną z Alboom.pl

Pomysły na fotoksiążkę szkolną z Alboom.pl

Na końcu naszej książki reportażu warto umieścić listę dzieci tak aby po latach można było sobie przypomnieć wszystkich kolegów.

Pomysły na fotoksiążkę szkolną z Alboom.pl

Fotoksiążka – prezentacja uczniów

Drugi najpopularniejszy rodzaj książki to prezentacja uczniów. Dla każdego ucznia przeznaczamy od jednej do kilku stron i prezentujemy na nich zdjęcia z danym uczniem. Na początku oczywiście warto umieścić duże, wytłuszczone imię i nazwisko dziecka. Możemy też napisać kilka słów. Ciekawie na przykład wychodzi gdy każdy uczeń napisze dwa trzy zdania o tym jak wspomina szkołę i swoją klasę.

Pomysły na fotoksiążkę szkolną z Alboom.pl

Co wybrać?

Wybór rodzaju książki jest zwykle prosty. Jeśli nie mamy zbyt dużo zdjęć reportażowych to przygotowujemy książkę prezentującą poszczególnych uczniów. Jeśli zaś mamy dużo zdjęć z życia klasy to robimy reportaż.  Jeśli mamy zdjęcia i takie i takie to połowę książki możemy zrobić w formie reportażu a drugą połowę jako prezentację wszystkich uczniów.

Fotoksiążka szkolna w Alboom.pl

W Alboom.pl przygotowaliśmy specjalny projekt fotoksiążki. Zawiera on układy stron dla przygotowania reportażu oraz dla prezentacji poszczególnych uczniów i całych klas. Więcej przeczytacie o nim tutaj.

Jeśli chcecie już teraz zacząć edycję fotoksiążki szkolnej to można to zrobić klikając poniżej.

Foto książka premium 21 na 26 cm - FOTOKSIĄŻKA SZKOLNA

FOTOKSIĄŻKA SZKOLNA

Rozpocznij edycję

Foto książka premium 21 na 26 cm
Cena: 80 zł (40 stron), każde dodatkowe 40 stron: 30 zł

 

Dyskusja

Bądź pierwszym, który doda komentarz!

Facebook